Prokuroria pranon ekspertizën për Astrit Deharin nga Zvicra, s’dihet përmbajtja

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Admir Shala, në një konferencë për media, ka njoftuar se tashmë ka ardhur raporti përfundimtar i rastit të vdekjes të dyshimtë të aktivistit të Vetëvendosje, Astrit Deharit.

Shala tha se zarfi është i mbyllur dhe përmbajtja e tij nuk dihet, raporton Ekonomia Online.

“Sot me datën 17 tetor kemi pranuar raportin përfundimtar të ekspertizës të rastit Deharit”.

“Ky raport është me zarf të mbyllur akoma nuk e dimë se çka ka brenda sot u dorëzua në prokurorinë e shtetit në këtë zarf do ta dërgojmë prokurorit të rastit”.

Shala tha se zarfi ose raporti doT’ i dërgohet familjes në momentin që raporti përkthehet në shqip.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Mënyra të thjeshta të cilat do të pengojnë që në temperaturat nën zero t’ju ngrijë xhami i përparmë i veturës, bravat ose dritaret

    I ftohti nuk është e thënë që patjetër të jetë i papërballueshëm dhe problemet me veturën e ngrirë mund të shmangen me ndihmën e...

Milicët irakianë filluan të tërhiqen nga ambasada amerikane në Bagdad

Milicët që ishin para ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Bagdad, filluan të tërhiqen...

Shqipëria kushton 153.6 miliardë dollarë

      Shqipëria duke përfshirë njerëzit, pasuritë natyrore dhe prodhimin kombëtar është çmuar me 153.6 miliardë dollarë prej Bankës Botërore në një vlerësim të fundit për...

Së fundi

Alket Hyseni, tjetër “zaptim”; Ndërtuesi në Golem e paditi për truallin pranë vilës që i shiti

      Emri i deputetit Alket Hyseni përfshihet sërish në hije skandali me tokat në bregdet. Ndërtuesi i një fshati turistik në Golem, e ka paditur...

Miliarderi që i dhuroi 5 milionë euro një të moshuari në Gjadër të Lezhës

Në Gjadër jeton një familje e thjeshtë. Shumë larg prej Gjadrit, në Zvicër jeton një miliarder suedez. Ai quhet Sten Ake Lindholm. Miliarderi suedez dhe...

Maqedoni, shteti si punëdhënësi kryesor!

Shtyllat kryesore të rritjes ekonomike në vitet e kaluara ishin stimulimet fiskale përmes realizimit të projekteve të ndryshme infrastrukturore, eksportit të nxitur nga kompanitë...