• Home
  • SHQIPERIA
  • Progres raporti, Vlahutin: Shqipëria ka arsye për të qenë e gëzuar sot
SHQIPERIA

Progres raporti, Vlahutin: Shqipëria ka arsye për të qenë e gëzuar sot

Spread the love

Pak para se shefja për politikë të jashtme Federica Mogherini dhe eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn të paraqesin progres raportin për zgjerimin, shefja e BE-së në Shqipëri Romana Vlahutin tha se shqiptarët kanë arsye sot për të qenë të gëzuar.

“Shqiptarët e meritojnë t’u njihen përpjekjet e bëra për anëtarësimin”, tha Vlahutin, teksa bëri të ditur se Mogherini do të jetë në Tiranë, për të nisur të mërkurën dhe takimet zyrtare./Top Channel/

Related posts

PD, rezolutë kundër dhunës në familje

dritatv

Të premten gjyqi i kuksianeve

dritatv

Vettingu, KPK konfirmon në detyrë prokurorin e “Bandës së Lushnjës”

dritatv

Leave a Comment