Programi për ekonominë, Kryemadhi vijon takimet me qytetarët në Tiranë

Monika Kryemadhi ka vijuar takimet me qytetarë dhe mbështetës të LSI-së. Ndalesën e radhës Kryemadhi e zhvilloi në Tiranë, në një takim ndryshe, në një nga banesat e qytetarëve.

Kryetarja e LSI e shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Endrit Braimllari dhe nënkryetari i LRI, Klevi Pojana ka bashkëbiseduar dhe ka dëgjuar shqetësimet e qytetarëve.

Papunësia, largimi i të rinjve ishin disa nga problematikat që ata i ngritën Kryemadhit. Ndërkaq, kryetarja e LSI iu shpjegoi programin për ekonominë ku synimi kryesor është mbështetja e biznesit të vogël, inkurajimi i të rinjve për të mos u larguar nga vendi duke i krijuar mundësinë të hapin biznese në vendin e tyre.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Kinë/ Kërcet grushti në Parlament, rrihen deputetët

Ato që duhet të ishin debate në sallë lidhur me ndryshimet e parashikuara në ligjin që lejon dërgimin e të dyshuarve në Kinë për...

Kriza, Klajda Gjosha: Nuk ka bisedime të fshehta, palët të pranojnë me përgjegjshmëri 13 tetorin

Ish- ministrja e integrimit dhe ish -deputetja e LSI-së Klajda Gjosha akuzon Kryeministrin Edi Rama për situatën kaotike ku ndodhet vendi. Gjoshta thotë për...

FOTO/ Saimir Tahiri shfaqet me djalin e vogël, ja urimi për Vitin e Ri

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka uruar Vitin e Ri për mes një fotoje me djalin e...

Së fundi

Tajlanda goditet nga stuhia më e keqe e këtyre 30 viteve

Stuhia tropikale Pabuk mbërriti të premten jugun e Tajlandës duke sjellë shira të dendur dhe erëra të fuqishme. Sinoptikanët thonë se kjo stuhi pritet të...

Dekreti/ Italia hap dyert për punë në 2019, shanse për shqiptarët

Dekreti i parë i epokës Salvini është gati të hyjë në fuqi. Ministri i Brendshëm tha po, por me disa kushte. Ai pranoi që...

Kriza e mungesës së ujit ka pushtuar Indinë, të prekur 600 milionë njerëz

  India po përballet me krizën më të madhe të ujit në historinë e saj. Rreth 600 milionë njerëz vuajnë nga mungesa e ujit. Raporti i...