Presidenti ktheu sërish ligjin për Teatrin, Balla: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla reagoi pas kthimit sërish në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar, duke thënë se do të lexohet, shqyrtohet e më pas do të kalojë në seancë plenare.

“Presidenti e ka njoftuar pa na e sjellë ne. Ne do ta lexojmë menjëherë dhe siç përcakton procedura e sanksionuar qartë në Kushtetutë dhe më pas për rolin që luan Kuvendi në shqyrtimin e dekretit. Do të shqyrtohet dhe do të kalojë në seancë plenare. Nuk ka ndodhur ndonjë gjë e madhe”, tha Balla.

“Ne jemi shumë seriozë në marrëdhënien me institucionin e Presidentit të Republikës dhe do ta shqyrtojmë me po aq seriozitet, me qetësi dhe dashuri gjithë propozimin që vjen nga Presidenti i Republikës”, shtoi kreu i grupit parlamentar socialist./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Frika nga drejtësia?! Shihni Maqedoninë, që ju plaçin sytë!

Nga Gentian Gaba Këtë të hënë u ngrit Struktura e Posaçme Antikorrupsion, e njohur...

Këshilla të thjeshta për të përmirësuar shëndetin tuaj!

Nëse jeni duke menduar që në vitin e ardhshëm të merrni hapa konkretë për të përmirësuar shëndetin tuaj atëherë janë ka disa metoda të...

Ky është numri që do të ketë koalicioni AAK-PSD në zgjedhjet e 6 tetorit

Koalicioni AAK-PSD në zgjedhjet e 6 tetorit do ketë numrin 119-të. Këtë numër e terhoqi përfaqêsuesi i...

Së fundi

Itali, rihapen pishinat dhe ambientet sportive, lehtësimi i masave vazhdon

Sporti individual merr fund, në shtëpi apo jashtë… Pishinat, sallat e gjimnastikës dhe klubet e fitnesit do të rihapen sot në Itali duke shënuar...

Kryebashkiaku brazilian i kërkon Bolsonaros të dorëhiqet

Kryebashkiaku i Manaus në Brazil, Arthur Virgilio Neto ka bërë një deklaratë të fortë fyese ndaj Presidentit Jair Bolsonaro duke i kërkuar dorëheqjen. Neto është kryebashkiak i...

Çfarë thotë BE mbi karantinën 14-ditore për udhëtarët dhe kush vendos

Futja e masave të karantinës për udhëtarët që vijnë nga jashtë është një juridiksion kombëtar, deklaroi zëdhënësi i Komisionit të BE-së përgjegjës për transportin...