• Home
  • BOTA
  • Presidenti Erdogan nesër takim me homologun Putin
BOTA

Presidenti Erdogan nesër takim me homologun Putin

Spread the love

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, nesër do të zhvillojë vizitë njëditore pune në qytetin Soçi të Federatës Ruse.

Qendra për shtyp e Presidencës së Turqisë ka bërë një deklaratë në lidhje me vizitën që do të zhvillohet ditën e nesërme nga presidenti Erdogan në Rusi.

Në lidhje me vizitën e presidentit turk në deklaratën thuhet se “Presidenti Erdogan në kuadër të vizitës do të zhvillojë një takim dypalësh me presidentit e Rusisë, Vladimir Putin. Në kuadër të programit parashikohet që të zhvillohet një takim mes delegacionesh me pjesëmarrje nga ministrat dhe zyrtarë të të dy vendeve.”

Gjithashtu theksohet se gjatë takimeve do të diskutohet për politikën, ekonominë, energjinë dhe marrëdhëniet dypalëshe Turqi-Rusi dhe do të shkëmbehen idetë rreth disa çështjeve ndërkombëtare dhe rajonale, kryesisht për Sirinë./Rtv Drita/

Related posts

“Vizita e Erdoganit në Vatikan përforcoi shpresën për paqe globale”

dritatv

Presidenti Erdogan falënderon homologun e tij Thaçi

dritatv

ShBA-të shqyrtojnë heqjen e sanksioneve ndaj kompanisë ruse të aluminit

dritatv

Leave a Comment