Pompeo javën e ardhshme do të takohet me presidentin rus

Sekretari i Shtetit i SHBA-ve, Mike Pompeo, do të udhëtojë në Rusi këtë fundjavë për të takuar presidentin rus, Vladimir Putin dhe kryediplomatin e tij.

Sipas zëdhënëses Morgan Ortagus, Pompeo do të niset të dielën dhe do të mbërrijë në Moskë të hënën për t’u takuar me stafin e ambasadës së SHBA-ve, si dhe është planifikuar të vendosë kurorë te Varri i Ushtarit të Panjohur.

Të martën, tha ajo, Pompeo do të takohet me presidentin Putin dhe ministrin e Jashtëm, Sergey Lavrov, në Soçi të Rusisë për të “diskutuar mbi gamën e plotë të sfidave dypalëshe dhe shumëpalëshe”.

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, javën e kaluar foli me Putinin në një diskutim që Trump e karakterizoi “shumë produktiv”.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Shkup, fillon takimi i liderëve të vendeve anëtare të Procesit Brdo-Brioni

Në Shkup ka filluar takimi i liderëve të vendeve anëtare të Procesit Brdi-Broni, pritës i të cilës këtë vit është presidenti i Maqedonisë, Gjorge...

Në unazë 15 shembje; Përplasje mes banorëve të policisë pranë sheshit “Shqiponja”

Për projektin e unazës së re deri më tani janë shembur 15 ndërtesa. Shumica prej tyre kanë qenë objekte banimit. Si fillim janë duke...

Kosova me 18 sportistë në Festivalin Olimpik “Baku 2019”

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka prezantuar emrat e 18 sportistëve të rinj të cilët do ta përfaqësojnë Kosovën në "European Youth Summer Olympic...

Së fundi

Hoti flet pas futjes së xhandarmërisë serbe në Karaçevë: Do të veprojmë sipas Kushtetutës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur mbi ngjarjen e djeshme në Karaçevë të Kamenicës, ku xhandarmëri serbe janë parë të hyjnë në atë...

Gjendet trupi i pajetë i një 48-vjeçare në lumin e Vjosës

Shtetasja me inicialet L.M është gjetur e vdekur buzë lumit Vjosë pranë Memaliajt këtë mëngjes. 48 vjeçarja vuante nga probleme të shëndetit mendor prej vitesh...

Lajmet dt: 07/ 08/ 2020

https://youtu.be/aZZtwsDU6Co Ngjarja horror e ndodhur në Buçimas të Pogradecit ka tronditur mbarë opinionin publik.Ndërsa sot në banesën e Firdes Çekiçit janë hapur dyert e mortit...