LAJME SHQIPERIA

Pogradec/ Shpërthen granata, plagoset 26-vjeçari

Spread the love

Ditën e sotme në fshatin Leshnicë, një 16-vjeçar është plagosur pasi i ka shpërthyer aksidentalisht një granatë.

Siç bën me dije policia 16-vjeçari me iniciale E.Ç si pasojë e shpërthimit ka pësuar gjymtim të dorës.

Informacion paraprak.

Më datë 01.04.2019, jemi njoftuar se në fshatin Leshnicë, shtetasi E.Ç, rreth 16 vjeç, duke luajtur në afërsi të ish Repartit Ushtarak, aksidentalisht i ka shpërthyer një granatë dhe për pasojë ka pësuar gjymtim të dorës.

Shtetasi E.Ç, u dërgua në Spitalin e Pogradecit ku ndodhet nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Related posts

“Ushtria në Rinas”, Gent Strazimiri: Veprim antikushtetues

dritatv

Finalizohet operacioni antidrogë, në pranga një 21-vjeçar

dritatv

E marta me kthjellime dhe vranësira, shira pasdite

dritatv

Leave a Comment