Po trafikonin kokainë me vlerë 3 mln euro, “fundoset” grupi i shqiptarëve në Itali

Tre shqiptarë janë vënë në pranga të policisë në Bolzano të Italisë. Ata u ndaluan në autostradën ndërkombëtare A22 që lidh Italinë me Zvicrën, ndërsa u zbuluan duke transportuar me mjetet e tyre rreth 12 kg kokainë, sasi të cilën trafikantët shqiptarë e kishin ndarë në disa pako.

Sipas mediave fqinje, shqiptarët e arrestuar janë të moshave 23, 29 dhe 39  vjeç, por identiteti i tyre nuk bëhet me dije. Të tre shqiptarët po udhëtonin në qytetin e Bolazanos me dy makina të ndryshme.

Gjatë kontrolleve në makinën e 23 vjeçarit u gjetën 9 pako me kokainë të vendosura në një pjesë të modifikuar në fund të makinës, kurse sasia tjetër u gjet e fshehur në makinën ku udhëtonin 29 dhe 39-vjeçari. Sipas përllogaritjeve paraprake, vlera e drogës në tregun e zi do të kapte shifrën e 3 milionë eurove. Mediat theskojnë se burmi i lëndës narkotike dyshohet të jetë Holanda.

Tre të arrestuari aktualisht ndodhen në burg në Bolzanos. Sipas analizave të bëra, sasia e kokainës e sekuestruar ka një pastërti prej 80%.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Publikohen imazhet e para të koronavirusit vdekjeprurës, u nxorrën nga një person i prekur në Wuhan

Autoritetet kineze kanë publikuar imazhet e  para të koronavirusit vdekjeprurës, që deri tai ka shkaktuar 81 viktima.

Cila dorë dhemb kur keni sulm në zemër? Njihuni me simptomat e hershme për ta shmangur pasojën fatale

Sulmi i zemrës është emergjencë serioze mjekësore, ku rrjedha e gjakut e mbushur me oksigjen në një seksion të muskulit të zemrës papritmas bllokohet...

Nga zemra deri te pesha, këto janë të mirat e avokados

Edhe pse avokado ka hyrë shumë vonë në tregun tonë vendas krahasuar me atë evropian e më gjerë, është shndërruar shumë shpejt në një...

Së fundi

Këto janë llojet e halucinacioneve!

Halucinacionet, ose eksperiencat jo ekzistuese, janë një fenomen shumë i zakonshëm se shumë prej nesh do të donin. Një studim sugjeron se më shumë se...

Aksidentohet autoambulanca, vdes një 42-vjeçar

Një autoambulancë ka dalë nga rruga në afërsi të Milotit, ku për pasojë ka gjetur vdekjen një 42-vjeçar. Policia njofton se aksidenti ka ndodhur pak...

Emrat/ Ndryshime në Policinë e Shtetit, ja shefat e komisariateve që lëvizin

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka firmosur sot disa ndryshime në polici. Ndryshimet prekin disa...