SHQIPERIA

Pezullimi i Konit, dekanët e UT ‘krah’ Shahinit: Vendim efiçent!

Spread the love

Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së Arsimit, Besa Shahini.

Në një deklaratë të përbashkët ata shprehen se vendimi është efiçent dhe zëvendësimi i tij do t’i hapë rrugë funksionimit pozitiv të Universitetit.

“Vendimi i ministres së arsimit, ishte efiçent. Tani universiteti do të funksionojë pozitivisht. Shkeljet e bëra nga Rektorati nuk mund të justifikohen. Drejtimi i Universitetit të Tiranës është bërë pa zbatuar detyrat. Vështirësi nga mentaliteti i vjetër i drejtimit.”- është shprehur dekani Kule.

Kujtojmë që gjatë ditë së sotme ministrja e Arsimit Besa Shahini në vend të tij komandoi Bernard Dostin. Dosti më herët mbante postin e zv/Rektorit të Universitetit të Tiranës.

Related posts

Basha: Rama mashtron studentët! “Ricikloi” ato që ka thënë më parë

dritatv

Sërish tërmet në Shqipëri, epiqendra në Elbasan

dritatv

Grabitja në Rinas, gjykata lë në burg tre prej të arrestuarve

dritatv

Leave a Comment