Përballë faktit i ftuar në studio zt.Ndriçim Mehmeti specialist në fushën e arsimit.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Mbyllje lokale në Katalonjë për shkak të përhapjes së virusit

Qeveria e Katalonjës njoftoi të shtunën se qarku Segria do të vendoset në masa të mbylljes në përpjekje për të parandaluar përhapjen e COVID-19, ...

Meta: Shqiptarët më mirë të protestojnë se të largohen

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për protestën e sotme të opozitës së bashkuar, ku mes tjerash thotë se ajo duhet të jetë paqësore. Në qëndrimin...

Mali i Zi i përgjigjet Trumpit: Jemi të vegjël, nuk e nisim ne luftën

Me një ironi të lehtë mes rreshtave, ministri i Jashtëm malazez i hodhi poshtë pretendimet e Donald Trumpit mbi agresivitetin e qytetarëve të vendit...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...