Përballë faktit i ftuar Erjon Skëndaj

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Turqia synon të rrisë eksportet e makinerive në Gjermani

Sektori i makinerisë në Turqi synon të rrisë pjesën e makinerisë në eksportet e përgjithshme të vendit në Gjermani deri në 20 për qind. Aktualisht,...

Kërcënon me thikë punonjësit e bankës, arrestohet 24-vjeçari

Ka tentuar të vjedhë arkën e bankës, duke kërcënuar punonjësit me thikë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth mesditës në një bankë të Nivelit...

Ndryshime në Kod, Salianji: Kur s’duhet përfituar gjykim i shkurtuar

Duke marrë shkas nga disa prej vendimeve të gjykatave deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka paraqitur këtë të premte në Kuvendin e Shqipërisë...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...