Përballë Faktit : E ftuar Suareza Nakuçi

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

“Më e vështirë sesa situata ku të dy palët e kanë gabim, është ajo ku të dy palët kanë të drejtë”

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook, ka  reaguar për grevën e mësimdhënëse dhe humbjet që po u shkaktohen nxënësve me...

Erdogan nuk ka të ndalur, pas aeroportit më të madh në botë, ja projekti i radhës që synon (Video)

Aeroporti i Stambollit, faza e parë e të cilit u inaugurua dje nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe pjesëmarrjen e shumë të...

Ekskluzive në “Top Talk”/ Publikohet për herë të parë dokumenti i transferimit të prokurorëve

Çfarë po ndodh në ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda?! Për të dhënë një panoramë më të qartë rreth situatës e përplasjeve mes...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...