Pas tajfunit, Japonia goditet edhe nga tërmeti i fuqishëm

Shtatë milion njerëzve u është thënë që të evakuohen në Japoni, pasi parashikohet që një tajfun akoma më i fortë se ai i pari mund të godasë vendin.

Ata janë nën një urdhër evakuimi jo të detyrueshëm, pasi nuk është e sigurt nëse do të kemi tajfun tjetër apo jo.

Nga tajfuni i parë kanë mbetur 30 persona të plagosur.

Përveç tajfunit, Japonia është goditur edhe nga një tërmet me magnitudë  5.7 i shkallës rihter./tch

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit A.K., kundër aktvendimit mbi caktimin e...

Arabia Saudite liron princat që akuzohen për korrupsion

Autoritetet saudite kanë liruar një numër të madh të princave dhe biznesmenëve të arrestuar gjatë një operacioni kundër korrupsionit, bëjnë të ditur mediat lokale. E...

Përdhunuan dhe vranë një fëmijë, ekzekutohen në publik fajtorët

Dy burra janë ekzekutuar publikisht në Jemen pasi u shpallën fajtor për rrëmbimin, përdhunimin dhe vrasjen e një djali 12-vjeçar. Wadah Refat, 28 vjeç dhe...

Së fundi

Maqedonia e Veriut konfirmon 21 të infektuar të rinj me COVID-19

Maqedonia e Veriut në 24 orët e fundit ka regjistruar 21 raste të tjera me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e çuar në 1.999...

Dreshaj: Jemi në bishtin e pandemisë, nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive

Nëntë pacientë me COVID 19 janë duke u trajtuar sot në Klinikën Infektive, derisa katër prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore, tre...

​Thaçi: Kurti ka uzurpuar zyrën e kryeministrit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, deklaron se do të respektojë çdo vendim që do të marrë Gjykata Kushtetuese rreth çështjes së dekretit të tij. Kreu...