• Home
  • SHQIPERIA
  • Pas Bularatit, nacionalistët grekë bllokojnë aksin kryesor
SHQIPERIA

Pas Bularatit, nacionalistët grekë bllokojnë aksin kryesor

Spread the love

Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë në ajër dhe ndaj forcave të rendit, shtetasit grekë të ardhur enkas për këtë ceremoni kanë zbritur në aksin kryesor Gjirokastër-Kakavijë.

Nga sa raporton gazetarja e Top Channel në vendngjarje, Anila Hoxha, protestuesit kanë shpalosur flamurin grek në mesin e rrugës dhe kanë bllokuar për pak minuta rrugën, duke penguar automjetet që duhej të kalonin andej.

Top Channel

Related posts

Rama: Kredo e LSI për 2018 integrimi europian, reformat në drejtësi e zgjedhore

dritatv

Ura e dëmtuar në Kukës, drejtuesit e mjeteve i tremben aksidenteve

dritatv

Thyenin bravat e dyerve, lihen në burg 4 “skifterët” vlonjatë

dritatv

Leave a Comment