• Home
  • KOSOVA
  • Parku i Biznesit do të ndërtohet edhe në Prizren
KOSOVA

Parku i Biznesit do të ndërtohet edhe në Prizren

Spread the love

Zv/kryeministri Fatmir Limaj bashkë me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani kanë vizituar komunën e Prizrenit ku janë pritur nga kreu i saj Mytaher Haskuka.

Pas takimit Limaj tha se i shprehën përkrahjen e plotë kryetarit të komunës për ndërtimin e Parkut të Biznesit në Prizren por edhe projektet tjera për këtë qytet.

Limaj shtoi se Parku i Biznesit shumë shpejt do të fillojë të ndërtohet.

Ndërsa kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka tha se kërkoi nga zëvendëskryeministri Limaj që Parku i Biznesit të nis të ndërtohet sikurse edhe rruga e Kabashit dhe infrastruktura në fshatin Zym./ Kosova Post/

Related posts

Kurti shpalosi planin e partisë së tij për dialogun Kosovë- Serbi

dritatv

Eliot Engel: Kosova duhet të ketë ushtrinë dhe liberalizimin

dritatv

Haradinaj ia lë Thaçit në dorë emërimin e shefit të AKI-së

dritatv

Leave a Comment