ZVICER

Papunësia në Zvicër ulet nën 3 për qind

Spread the love

Tregu i punës në Zvicër vijon të rritet. Sipas të dhënave të Sekretariatit Shtetëror për Ekonomi në Zvicër (Seco), papunësia në Zvicër është ulur në 2.9 përqind.

Në shkurt kjo shifër ishte 3.2 përqind, ndërsa në janar 3.3 përqind shkruan “NZZ”.

Si shkak për këtë përmirësim të situatës Seco sheh arsye konjukturale dhe sezonale. Ka pasur gjithashtu një efekt pozitiv nga rregullimi teknik në regjistrimin e numrave./Albinfo.ch/

Related posts

Zvicra në vendin e parë për tërheqjen dhe zhvillimin e talenteve

dritatv

Mërgimtarët në Zvicër përsëri pre e mashtrimeve me biletat për të shkuar në Kosovë

dritatv

Aksidenti në autostradë në Zvicër, dëmi 150 mijë franga

dritatv

Leave a Comment