Pamje të rënda/ Aksidenti në Bërzhitë, çfarë ka mbetur nga makina ku vdiqën dy vajzat

Këto janë pamjet e rënda që vijnë nga aksidenti tragjik, që i mori jetën dy 17-vjeçareve, ndërsa 3 të tjerë u plagosën. Ngjarja ndodhi rreth orës 01:00 gjatë mesnatës së të dielës, në aksin e vjetër rrugor Tiranë-Elbasan, në fshatin Bërzhitë.

Burime zyrtare për ‘BalkanWeb’ thanë se drejtuesi i mjetit, shtetasi me inicialet F.Sh., pasi ka humbur kontrollin e mjetit është përplasur me një pemë pranë një muri rrethues të një ndërtese.

Nga ajo çfarë shihet, mjeti është shkatërruar totalisht. Ndërkohë, drejtuesi bashkë me dy pasagjerët e tjerë, shtetasit me inicialet O. M., 14 vjeç dhe L. M., 14 vjeç ndodhen në SQU nën kujdesin mjekësor.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Azerbajxhani në zgjedhje të parakohshme parlamentare

Baku Votuesit në Azerbajxhan sot po shfrytëzojnë të drejtën e tyre të votës në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, (AA).

Studimi/ Ndotja e ajrit është “vrasës” më i madh se duhani

Rreth 9 milionë njerëz në gjithë botën cdo vit vdesin nga ndotja e ajrit. Shkencëtarët thonë se frymëmarrja në ajër toksik që shkaktohet nga...

Aksidentet, më shumë viktima; Policia: Shkak, shpejtësia, alkooli dhe kalimtarët e pakujdesshëm

Aksidentet me pasoja tragjike kanë një tendencë në rënie gjatë vitit 2019. Të dhënat në katër muajt e parë flasin për 36 aksidente më...

Së fundi

Samsung rikthehet me tre modele të reja. Ja për çfarë bëhet fjalë

Samsung rikthehet në tregun britanik me tre modele të reja të laptopëve. Samsung ka munguar në tregun e laptopëve në Mbretërinë e Bashkuar për...

Gjeni 3 zgjidhjet e këtij ushtrimi matematikor duke lëvizur vetëm një fije shkrepse

Nëse jeni një fans i vërtetë i enigmës, kjo foto do vërë në punë trurin dhe imagjinatën tuaj. Kushtojini vëmendjen detajeve të vogla dhe...

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britaninë e Madhe shkon në 39 045 persona

Qeveria britanike ka njoftuar se 111 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend. Kështu, zyrtarisht numri total i viktimave...