KURIOZITETE

Pamje mbresëlënëse/ Fermerët e Devollit mbledhin lule ciani (Foto)

Spread the love

Këto pamje mund të risjellin në memorie ndonjë episod dokumentarësh në Kinën e largët kur mblidhet orizi, apo edhe ndonjë fushë lulesh në Holandë. Në fakt është vetëm Juglindja e Shqipërisë dhe fermerët që mbledhin lule ciani në fshatin Vranisht të Devollit.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Ciani njihet ndryshe me emri lulekina ose kokoçeli. Përdoret për kurimin e disa sëmundjeve. Ajo i përket familjes botanike të margaritave dhe rritet gjatë gjithë vitit.

Lulekina

Related posts

Pa asnjë test IQ. Këto janë 10 zakonet që tregojnë se jeni inteligjent!

dritatv

HISTORI/ Ura e Mostarit: si ia hapi varrin vetes arkitekti, nga frika se mos ajo po shembej (foto)

dritatv

Pema e ullirit më e vjetëra në botë gjendet në këtë shtet

dritatv

Leave a Comment