Pallati është shpallur i pabanueshëm, banorët në Lezhë rrezikojnë jetën nga frika se i vjedhin

Në disa pallate në Lezhë është vendosur perimetri i sigurisë, ndërsa bashkia Lezhë ka vendosur njoftimin se pallati është i pabanueshëm deri në një verifikim të dytë.

Po banorët tregojnë se që pas tërmeti kanë qëndruar sërish në apartamentet e tyre për shkak të frikës nga vjedhjet, edhe pse kanë shumë frikë të qëndrojnë.

Njëra nga banorët thotë se është e vetme dhe se kurohet nga depresioni, ndërkohë që i duhet të rrezikojë jetën duke qëndruar natën në banesë.

Një tjetër banorë tregon se në pallati 74 ku ai jeton nuk e dëmtoi as tërmeti i 79’, por ky i 26 nëntorit e ka bërë të pabanueshëm.

Ai thotë se qëndron natën në banesë, pasi nuk largohet dot për shkak se bashkëshorten e ka të sëmurë.

Grupet e inspektimit janë në terren dhe po bëhet verifikimet paraprake për të dalë në konkluzionet përfundimtare me ekspertët më të specializuar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Raketa hipersonike me shpejtësi 5 herë më e lartë sa e zërit

Prodhuesit amerikanë të armëve Raytheon dhe Northrop Grumman po projektojnë një raketë hipersonike që mund të udhëtojë në 4.600mph me një motor të bërë...

Kremlini deklaratë për Sirinë

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitriy Peskov, tha se "Kremlini i njeh shqetësimet e partnerëve tanë turq lidhur me forcat të cilat mendojnë se po u...

“Të mbrohen interesat e Iranit nga marrëveshja bërthamore”

Ministri i Jashtëm i Iranit, Javad Zarif tha se palët e marrëveshjes bërthamore në vend të premtimeve të paqarta duhet të ofrojnë zotime të...

Së fundi

​OKB: Krizë humanitare në Liban pas shpërthimit shkatërrues të së martës në Beirut

Agjencia e Kombeve të Bashkuara ka paralajmëruar për një krizë humanitare në Liban pas shpërthimit shkatërrues të së martës në Beirut. Libani po vuante një...

​Veterani i UÇK-së lirohet nga policia turke

Autoritetet turke kanë liruar veteranin e UÇK-së, Imri Ilazin, i cili është arrestuar sot në Aeroportinë e Ankarasë, pasi Serbia kishte dërguar emrin e...

Bashkoi dy apartamentet, i bëri furrë buke dhe parukeri në katin e parë të pallatit

Deri ne datën 26 nëntor 2019 kur gjatë tërmetit që u mori jetën 51 qytetarëve dhe u shpallën te pabanueshëm qindra objekte, kjo godinë...