Pakistan, rrëzohet një avion luftarak gjatë stërvitjes

Një avion i Forcave Ajrore të Pakistanit (PAF) u rrëzua në provincën verilindore Punxhab gjatë një misioni trajnimi, njoftuan forcat ajrore.

Nuk raportohet për humbje të jetëve apo dëme të pronës, ndërsa piloti katapultoi në mënyrë të sigurtë, njoftuan forcat ajrore.

Më tej shtohet se “janë urdhëruar hetime nga Selia e Forcave Ajrore për të përcaktuar shkakun e incidentit”.

Disa avionë trajnimi janë rrëzuar në të kaluarën e afërt.

Në mars, një avion luftarak F-16 u rrëzua pranë kryeqytetit Islamabad, duke marrë jetën e pilotit. Avioni po kryente provat për paradën e ditës kombëtare të 23 marsit.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Moti i keq godet Evropën! Humbin jetën 3 persona, mes tyre një fëmijë

Një valë e motit të keq ka marrë jetën e të paktën tre personave në Evropën Lindore dhe atë Qendrore.

Ish-ministri: Teatri karrem, plani që po zbatohet qetësisht

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani e shikon çështjen e Teatrit të rindezur në skenën publike si një karrem për shmangur vëmendjen nga krimi zgjedhor...

Vjen deklarimi nga prokuroria për përfshirjen e ish-deputetit në skandalin seksual

Pas publikimit të lajmit nga Indeksonline se ish-deputeti i Kuvendit të Republikës, Numan Baliç dyshohet se është përfshirë në një skandal seksual, është deklaruar...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...