SHQIPERIA

Padia për shpifje, Gjykata e Tiranës përfundon çështjen Balla-Basha. Pritet vendimi…

Spread the love

Gjykata e Tiranës ka përfunduar shqyrtimin e padisë për shpifje të kreut të grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla, kundër liderit demokrat Lulzim Basha.

Në konkluzonet përfundimtare, avokatët e Ballës kërkuan deklarimin fajtor të kryetarit të Partisë Demokratike dhe dënimin e tij për shpifje.

Avokatët e Bashës pretenduan se në deklaratat e tij nuk ka elemente të veprës penale. Ata kërkuan përfundimisht pafajësinë e Bashës ose pushim të çështjes.

Përfaqësuesi i prokurorisë në gjyq tha se nuk ka elementë të veprës penale dhe kërkoi përfundimisht pushimin e padisë.

Gjykata është terhequr për vendimin…

Related posts

Bilanci paraprak i protestës, policë e qytetarë të plagosur

dritatv

Veliaj mirëpret ish-kryediplomatin italian, Frattini: Tirana, me rrugë më të mira sesa Roma

dritatv

KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Artur Malaj

dritatv

Leave a Comment