Padia e Ramës ndaj Haradinajt/ Vasili: Turp historik dhe damkë tradhëtie, që do ta shoqërojë gjithë jetën

“Tradhëti!” Kështu e konsideron nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, padinë e kryeministrit Edi Rama ndaj Ramush Haradinajt.

Sipas Vasilit, Vuçiç nuk e njeh Reçakun dhe Rama ndërsa perkujtohet kjo masakër padit Haradinajn që ka derdhur gjak për Kosovën.

“Tradhëtia: Ndërsa perkujtohet Reçaku Rama padit Haradinaj!

Edi Rama kryeministri i shtetit amë Shqipërisë tradhëtisht dhe pabesisht padit luftëtarin Ramush Haradinaj.

Vuçiç nuk e njeh Reçakun dhe Rama ndërsa perkujtohet Reçaku padit Haradinajn që ka derdhur gjak për Kosovën.

Rama dhe Vuçiç dy pjesë të së njëjtës gjëje.

Turp historik,damkë tradhëtie, që do ta shoqërojë gjithë jetën kjo është për Edi Ramën padia, që vetem i merr të keqen Ramushit!”, shkruan Vasili.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Zgjedhjet e 24 qershorit në Turqi me shumë risi

Qytetarët turq do të shkojnë në zgjedhje të dielën, 24 qershor, për të zgjedhur presidentin e vendit dhe deputetët në parlamentin turk, ndërkohë që...

Çavusoglu dhe Zarif diskutojnë për komitetin kushtetues në Siri

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, ka diskutuar për Këshillin kushtetues në Siri me homologun e tij iranian, Mohammad Javad Zarif, thonë burime...

Shpresat te bashkësia ndërkombëtare për zbardhjen e fatit të pagjeturve

Ekipi negociator për dialog me Serbinë që nga themelimi po thotë se çështja e personave të zhdukur gjatë luftës së fundit në Kosovë, do...

Së fundi

Ky shtet anulon procesin mësimor për tërë vitin 2020, s’ka as mësim online

Bolivia ka marrë vendim që procesi mësimor të anulohet për tërë vitin kalendarik për shkak të përhapjes së koronavirusit. Kështu, rreth dy milionë nxënës në...

Kosovë : Janë regjistruar 218 raste të reja dhe 15 viktima gjatë 24 orëve të fundit .

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) njoftoi se 15 pacientë kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit dhe janë regjistruar 218 raste të reja...

Tragjike në kosovë, dy vëllezër vdesin në një ditë nga Covid-19 në Pejë

Dy vëllezër që ishin haxhi, Mustafë Zekaj dhe Zekë Zekaj, të moshës 85 dhe 78 vjeç, vdiqën gjatë natës në Novosellë të Pejës. Vëllezërit kishin...