Pack: Rrëzimi i Kurtit është i pafalshëm, Kosova tani është në kaos

Ish-eurodeputetja gjermane Doris Pack, e ka cilësuar të pafalshme veprimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, siç thotë ajo, për t’iu bashkuar lojës perfide të Hashim Thaçit dhe ish-ambasadorit gjerman Richard Grenell.

“Në mes të krizës së koronavirusit Kosova bie në kaos. Se udhëheqësit e LDK-së i bashkohen lojës perfide të Thaçit e Grenellit, është e pafalshme”, ka shkruar Pack në Twitter.
Ndryshe, Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Albin Kurti u rrëzua mbrëmë me 82 vota për, 32 kundër dhe një abstenim, nga një mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, parti kjo e cila ishte pjesë e koalicionit qeverisës.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Atentati ndaj Ndojës/ Çfarë fshihet pas historisë së makinës së gjetur

Policia ka shoqëruar dhjetëra persona pas ngjarjes së rëndë të para tre ditëve në Durrës, ku u...

Ambasadorja e Holandës: ju duhet të bëni punën tuaj!

Ambasadorja e Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Gerrie willems, u ka bërë thirrje krerëve të institucioneve që të punojnë për të përmbushur agjendën evropiane. Williams...

U dëmtua nga tërmeti, i vendoset shiriti shkollës “Sami Frashëri” në Tiranë

Shkollës “Sami Frashëri” në Tiranë i është vënë shiriti pasi ka pësuar dëmtime nga tërmeti i 26...

Së fundi

Parashikimi i Piperos: Kjo javë do jetë piku i epidemisë. Ja kur do nisë të bjerë numri i të prekurve nga koronavirusi

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, i cili ka qenë pranë qytetarëve këto ditë me informacion të përditshëm për koronavirusin bën një parashikim optimist për...

Në Meke dhe Medine vendoset orë policore me cikël të plotë ditor

Arabia Saudite ka vendosur që të zbatojë orë policore me cikle të plota ditore në qytetet e shenjta Meke dhe Medine. Agjencia zyrtare saudite e...

“Falsifikim dokumentesh, ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve”/ SPAK nxjerr emrat e grupit prej 17 personash

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar një procedim penal ndaj një grupi personash të cilët akuzohen për vepra si...