Opozita kërkoi takim të hënën, OSBE rezervon sallën për të martën

Pavarësisht se opozita kërkoi që të kishte mbledhje ditën e hënë për takimin për Reformën Zgjedhore, është vendosur që kjo mbledhje të mbahet të martën për shkak të festës së Fiter Bajramit dhe e hëna është pushim.

Përmes një njoftimi, OSBE-ja njofton se ka rezervuar sallën për ditën e martë, pasi e hëna e propozuar nga opozita është ditë pushimi.

“Duke qenë se dita e Hënë i bie festë Bajrami e për rrjedhojë ditë pushimi, OSBE ka mundesuar rezervimin e salles per takimin e grupit te punes per reformen zgjedhore, ne date 26 Maj 2020, ora 11:00 tek Pallati Kongreseve.”

Pra, mbledhja zhvillohet në 26 Maj, ora 11:00 tek Pallati Kongreseve.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Vetëm 7 pacientë me COVID-19 në Infektivë, 2 prej tyre në mjekim intensiv

Në Klinikën Infektive të QKUK, sot gjenden të hospitalizuar 11 pacientë. Prej tyre, të sëmurë me Covid -19 janë gjithsej 7 pacientë. Nga 7 pacientë të...

Baptista i jep fund karrierës së tij si futbollist

Futbollisti brazilian Julio Baptista njoftoi se i ka dhënë fund karrierës së tij si futbollist. Futbollisti 37 vjeçar këtë e bëri të ditur nga rrjeti...

Vuçiç “humbë shpresat” për taksën, paralajmëron veprim ndryshe të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se nuk beson që Prishtina do ta tërheq vendimin për rritje të taksës në 100 për qind...

Së fundi

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në fillim të...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë...