Operacioni “Burimi i Paqes”, 525 terroristë të neutralizuar në veri të Sirisë

Gjithsej 525 terroristë janë neutralizuar që nga fillimi i operacionit “Burimi i Paqes” në veri të Sirisë, njoftoi Ministria turke e Mbrojtjes.

“Numri total i terroristëve të neutralizuar të PKK/PYD-YPG-së gjatë operacionit ‘Burimi i Paqes’ i cili po vazhdon me sukses në lindje të Eufratit, ka arritur në 525”, njoftoi ministria në rrjetin social Twitter.

Të mërkurën, Turqia nisi operacionin “Burimi i Paqes” në lindje të lumit Eufrat në veri të Sirisë për të siguruar kufijtë e saj duke eleminuar elementet terroriste dhe për të garantuar kthimin e sigurt të refugjatëve sirianë dhe integritetin territorial të Sirisë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Restoranti i parë nënujor i Europës hapet në Norvegji (FOTO)

Restoranti i parë nënujor në Evropë hapet sot në Norvegji me më shumë se një sipërfaqe 7.000 metra. Dashuria për jetën detare dhe arkitektura...

PAN-PSD e kanë kthyer në akuzë djallëzore thirrjen për unitet

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti e ka quajtur të pa dobishme për vendin thirrjen e pozitës për unitet në dialog me Serbinë, ku...

“Ekonomia drejt një stanjacioni të frikshëm”, ish deputeti paralajmëron, ja ç’po ndodh me kreditë

Ish deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu paralajmëron se “rënia e kërkesës për kredi në nivelet më të...

Së fundi

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...