Operacioni “Burimi i Paqes”, 415 terroristë të neutralizuar në veri të Sirisë

Ministria turke e Mbrojtjes ka njoftuar se gjithsej 415 terroristë janë neutralizuar në kuadër të operacionit “Burimi i Paqes”, që po zhvillohet nga Turqia në veri të Sirisë.

“Operacioni ‘Burimi i Paqes’, që po zhvillohet nga Turqia në lindje të Eufratit në veri të Sirisë ka vazhduar me sukses gjatë gjithë natës. Pozicionet e organizatës terroriste PKK/PYD-YPG janë goditur në mënyrë efektive nga toka dhe ajri. Numri i terroristëve të neutralizuar ka arritur në 415”, thuhet në një postim të Ministrisë së Mbrojtjes nga llogaria e saj Twitter.

Të mërkurën, Turqia nisi operacionin “Burimi i Paqes” në lindje të lumit Eufrat në veri të Sirisë për të siguruar kufijtë e saj duke eliminuar elementet terroriste dhe për të garantuar kthimin e sigurtë të refugjatëve sirianë dhe integritetin territorial të Sirisë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Trump do merret në pyetje, pritet të lëshohet fletëthirrja, do pyetet për rusët

    Këshilltari Special Robert Mueller paralajmëroi se ai mund të lëshojë një fletë thirrje për Donald Trump që ai të dalë para një jurie në...

“British Petroleum” synon zero emetime karboni deri në 2050

Gjiganti britanik i energjisë British Petroleum (BP) ka vendosur një qëllim që të arrijë emetimet neto zero të karbonit me grimca neto...

Pi aksidentalisht lëngun e pesticideve, në gjendje të rëndë 4-vjeçari

Ka qenë duke luajtur në oborrin e shtëpisë kur ka gjetur një shishe me lëng pesticide që përdorej për bimë e insekte, dhe e...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...