OKB dërgon ndihma për popullin sirian

Kombet e Bashkuara (OKB) kanë dërguar në Siri 18 maune me ndihma humanitare.

Ndihmat kaluan përmes pikës kufitare Cilvegözü që ndodhet në provincën turke të Hatay-it, dhe janë dedikuar për popullin sirian që jeton në qendër dhe në periferi të Idlibit.

Kombet e Bashkuara shpesh dërgojnë ndihma humanitare në Siri përmes Turqisë, në mënyrë që të paktën të lehtësojnë situatën e vështirë në të cilën ndodhet populli i atjeshëm nga shkaku i luftës e cila po zgjat për gati një dekadë.

Ndihma e Kombeve të Bashkuara më së shpeshti arrin në Idlib, ku ndodhet një numër i madh civilësh.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Thaçi: Nuk ka marrëveshje të nënshkruar, do ta takoj Ekipin negociator

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një përgjigje për Radion Evropa e Lirë ka deklaruar se nuk ekziston asnjë marrëveshje e nënshkruar me Serbinë,...

Zjarret masivë të verës, zjarrfikësit mbjellin 117 rrënjë ullinj

    Tetë muaj më parë, si pasojë e zjarreve që prekën vendin gjatë stinës së verës, në Krrabë u dogjën një sasi pemësh, të cilat...

Rama: Nga Stambolli ngarkohen armët e mbrojtjes së jetës së pacientëve

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se nga Turqia janë duke u përgatitur mjetet të cilat do t'i vihen në dispozicion...

Së fundi

Kosovë: Janë rregjistruar 27 raste të reja me Covid-19

NJËZET E SHTATË RASTE ME COVID-19! Sot më 01 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 172...

Samsung rikthehet me tre modele të reja. Ja për çfarë bëhet fjalë

Samsung rikthehet në tregun britanik me tre modele të reja të laptopëve. Samsung ka munguar në tregun e laptopëve në Mbretërinë e Bashkuar për...

Gjeni 3 zgjidhjet e këtij ushtrimi matematikor duke lëvizur vetëm një fije shkrepse

Nëse jeni një fans i vërtetë i enigmës, kjo foto do vërë në punë trurin dhe imagjinatën tuaj. Kushtojini vëmendjen detajeve të vogla dhe...