Një pllakë përkujtimore për “Alo Alo”-n e famshme (video)

Aktorët dhe aktoret e serialit legjendar të humorit britanik “Alo, Alo”,  një komedi brilante që transmetohej dhe nga RTSH-ja në vitet ’90, zbuluan një pllakë përkujtimore për nder të saj.

Seriali transmetuar nga 1982 deri në 1992  hedh dritë mbi okupimin nazist të Francës gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Shoqata Britanike e Komedianëve (BCS) mundësoi pllakën përkujtimore në ndërtesën L Lynford Hall në Mundford, Angli.

Kjo ndërtesë në serialin “Alo, Alo” u përdor për të kapur vendndodhjen e imagjinuar të sheshit kryesor të qytetit në qytetin francez të Nouvion.

Drejtori i BCS, Aaron Brown vë në dukje se ky serial ka ende një masë të madhe adhruesish.

Aktorja Vicki Michelle, e cila luante personazhin e Yvette-s, tha se ishte një komedi e shkëlqyer. /tesheshi.com/

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Kjo javë mund të jetë përcaktuese për inicimin e shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës

Përderisa pritet thirrja për konsultime nga ana e presidentit të vendit për dalje nga situata e krijuar politike, Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron se shumë shpejt...

Çfarë memorandumi nënshkroi MPMS?

    Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe organizata gjermane, Arbeiter-Samariter-Bund (ASB), nënshkruan Memorandumin e Bashkëpunimit për zbatimin e projektit, “Stabiliteti socio-ekonomik i komuniteteve etnike...

Fondacioni Maarif i Turqisë në Maqedoni synon edukimin e individëve cilësorë

Drejtori për Maqedoni i Fondacionit Maarif të Turqisë (TMV), Mustafa Dillioglu, tha se fondacioni ka nisur aktivitetet në Maqedoni me blerjen e një shkolle...

Së fundi

“Përralla e Hirushes”, Maradona nuk arrin të imitojë Ranierin

Ekipi i drejtuar nga Diego Maradona, Dorados de Sinaloa, dështoi të fitonte finalen e kategorisë së dytë meksikane, e rrjedhimisht edhe promovimin në elitën...

Gjenialiteti i Da Vincit, për shkak të strabizmit të tij

Një problem në njërin sy e ka ndihmuar Leonardo da Vincin të pikturojë distanca dhe thellësi të objekteve në sipërfaqe të sheshta, me mjeshtërinë...

Tezja e të “fortit” të Sukthit shpërthen në akuza ndaj Ramës: Ai është përgjegjës për atentatin!

Familjarët e Landi Muharremit, i cili ka ndryshuar identitetin në Aleksandër Laho, kanë hedhur akuza të forta...