Ngushëllim dhe shpresë

NGUSHELLIM DHE SHPRESE

Titulli: Ngushëllim dhe shpresë
Titulli i origjinalit: Na putu utjehe i nade
Autor: Munir Gavrankapetanoviq
Përkthyes: Muhidin Ahmeti
Redaktor: Nexhat Ibrahimi
Redaktor gjuhësor: Rexhep Zllatku
Kopertina: Bashkim Mehani
Për botuesin: Bashkim Avdiu
Shtypi: FocusPrint – Shkup
Botues: Sira – Prishtinë

Kur paraliza fillon t’i asgjësojë qelizat nervore, kur muskujt nuk funksionojnë, kur ecja e gjallë dhe energjike bëhet ëndërr e kahershme, kur secila shkallë bëhet pengesë e pakapërcyeshme, kur nuk funksionojnë gishtat e duarve aq sa nuk mund ta mbajnë as lapsin, kur frymëmarrja bëhet e vështirë dhe e pamundshme, kur pamja e tmerrshme e agonisë së asfiksisë e pushton kraharorin dhe, kur është bërë çdo gjë e mundur nga mjekësia bashkëkohore dhe përsëri në horizont nuk duket shpresa e shpëtimit, kujt t’i drejtohet besimtari për ndihmë, kujt tjetër, nëse jo Zotit të Dashur, Shpresës e Shpëtimit të vetëm…?

MUND TA POROSISNI NË :www.islamshop.ch , ose ne numrin e telefonit :+41 79 469 50 36

 

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Shpresat te bashkësia ndërkombëtare për zbardhjen e fatit të pagjeturve

Ekipi negociator për dialog me Serbinë që nga themelimi po thotë se çështja e personave të zhdukur gjatë luftës së fundit në Kosovë, do...

Afganistan, 24 të vdekur nga përmbytjet

Përmbytjet e shkaktuara nga reshjet e dendura të shiut në dy ditët e fundit kanë marrë 24 jetë njerëzish në Afganistan, njoftoi sot Ministria...

Derbi gjerman për Mario Mandzukic, në garë hyn edhe Bayern Munich

Një nga futbollistët që me shumë mundësi do të largohet nga Juventus në këtë merkato të verës është Mario Mandzukic. Sulmuesi kroat nuk bën...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...