Ngjarja në Kavajë/ Viktima dhe polici njiheshin më parë, ekspozonin armët dhe … (FOTO)

Ngjarja në Kavajë është në fokus të mediave ditët e fundit në vendin tonë. Dritan Haxholli humbi jetën ndësa Bledar Toçi mbetur i plagosur duke shkëmbyer zjarr me njëri-tjetrin brenda shtëpisë së Marsida Qatja. Por me siguri Bledari dhe Dritani janë njohur më herët me njëri-tjetrin.

Një foto e siguruar nga JOQ, vërteton këtë fakt që dy personazhet kanë pasur njohje më të vjetër se ajo natë në shtëpinë e Marsida Qatja.

Në foton e siguruar nga JOQ, dallohen Dritan Hoxhalli dhe Bledar Toçi duke pirë me njëri-tjetrin dhe duke ekspozuar armët.

Një foto që mund të ndryshojë të gjithë variantin e ngjarjes së deklaruar deri më tani nga Marsida Qatja dhe personat që atë natë ishin në banesën e saj.

Dritan Haxholli ishte një person në kërkim nga policia, ndërkohë që nuk dihet se në ç’rrethana ka dalë në foto me armë me viktimën e tij.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Dhoma e Avokatëve të Kosovës kërkon që Projektligji i Punës t’i kthehet Qeverisë

Dhoma e avokatëve të Kosovës, në tryezën e organizur sot diskutoi për “Projektligjin e Punës, përparësitë dhe mangësitë”, me ç’rast u shpalosen një vrag...

Ko është arsyeja pse kemi sërish uri edhe pasi hamë drekë

    Uria pasi kemi ngrënë na ndodh të gjithëve. Mund të na ndodhë menjëherë pas kafshatës së fundit ose 45 minuta më vonë. E vërteta...

Basha: Marrëveshja e 18 majit, e detyruar nga jashtë. E dëmtoi PD-në në zgjedhje

Në fjalën e tij në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu kthye marrëveshjes së 18 majit me Edi Ramën, duke e konsideruar...

Së fundi

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit, “gjendja e...

Reagon Policia e Shtetit ndaj sistemit TIMS jashtë funksionit

Policia e Shtetit ka reaguar pas një lajmi, se është dëmtuar sistemi TIMS dhe nuk funksionon. Në lidhje me ngjarjen Policia sqaron se “Në datë...

Çavuşoğlu: Solidariteti me Afrikën, më i nevojshëm se kurrë më parë

"Kushtet e papara të shkaktuara nga pandemia COVID-19 në gjithë botën e bëjnë solidaritetin e simbolizuar nga Dita e Afrikës edhe më të rëndësishëm...