SHQIPERIA

Nga rindërtimi i rrugës te rehabilitimi i qendrës, si do të ndryshojë Thethi

Spread the love

Nga java e ardhshme do të nisë puna për rindërtimin e rrugës së Thethit, një prej perlave të turizmit malor në Shqipëri. Kryeministri Edi Rama njofton se ndërhyrjet në Theth do të bëhen edhe në funksion të zhvillimit të integruar të qarkut të Shkodrës.

“Javën e ardhshme nis rindërtimi i Rrugës së Thethit, një transformim i shumëpritur nga banorët e zonës së magjishme turistike dhe në funksion të zhvillimit të integruar të qarkut të Shkodrës”, thotë Rama.

Ndërhyrje janë parashikuar edhe në rehabilitimin e hapësirave të tjera publike në zonë.

Related posts

Aksident i rëndë pranë Metalurgjisë në Elbasan!

dritatv

“Më çoi sms, dil në ballkon më shiko”, të pathënat e Marsidës për ‘luftën’ në shtëpinë e saj: Po të mos ishte Bledari…

dritatv

Autoriteti i Konkurrencës, hetim shëndetësisë në shtet dhe privat

dritatv

Leave a Comment