New York, shkëmbim zjarri në Brooklyn, 4 të vdekur tre të plagosur

epa07121595 Police officers stand outside of a US post office where another suspicious package was discovered and removed by the New York Police Department’s bomb squad in New York, New York, USA, 26 October 2018. In recent days packages containing pipe bombs were sent to several prominent figures across the country, sparking a sprawling nationwide investigation. EPA/JUSTIN LANE

Katër të vdekur dhe tre të plagosur është bilanci i një sulmi me armë në Brooklyn.

Alarmi për një shkëmbim armësh është dhënë rreth orës 7 të mëngjesit me orën lokale, kur policia ka mbërritur në zonën e Crown Height. Agjentët kanë gjetur në vendngjarje katër të vdekur dhe tre të plagosur në gjendje të rëndë, por jo në rrezik për jetën.

Dhaval Khatri DK@DhavalKhatriDK

#BREAKING 9 people shot, 4 dead on Utica Avenue in Crown Heights, Brooklyn. Police responded to the scene just before 7 a.m. #NewYork #Brooklyn @sandeshnews2:49 PM – Oct 12, 2019Twitter Ads info and privacySee Dhaval Khatri DK’s other Tweets


Gjithçka besohet se ka nisur në një lokal nate. Dy persona janë ndaluar nga policia dhe janë marrë në pyetje për detaje të reja me ngjarjen. Policia ka nisur një hetim për ngjarjen e rëndë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Maqedonia e gatshme t’i japë një stimul të ri shkëmbimit tregtar me Kosovën

Ata që mund të përfitojnë më shumë nga lufta ekonomike mes Prishtinës e Beogradit, janë tregtarët nga Maqedonia. Pas vendimit të qeverisë kosovare për...

“Luftë krimit, ashpërsim të veprës penale”, Gjonaj: Ja pse duhet ndryshuar Kodi Penal

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, teksa ishte e pranishme në Komisionin e Ligjeve, ku u shqyrtua dekreti i Presidentit Ilir Meta për kthimin në...

Shpëtohen nga mbytja një i mitur dhe dy të moshuar te Gjiri i Lalëzit

Paraditen e së dielës, efektivët e Policisë Manëz kanë shpëtuar nga mbytja një vajzë 11-vjeçare dhe dy të moshuar, njëri i moshës 65-vjeç dhe...

Së fundi

Spanja i jep fund bllokimit, por me rezerva

E gjithë Spanja ka hyrë zyrtarisht në periudhën pas hapjes, por jo e gjithë popullsia do të gëzojë të njëjtat liri, pasi çdo gjë...

FITER BAJRAMI 2020

https://youtu.be/xjrLhbj2S2g

Spanja nga korriku hap dyert për turistët e huaj

Duke nisur nga korriku, Spanja do të hapë hap dyert turistëve të huaj. Ky fakt është bërë i ditur nga ministrja spanjolle e turizmit,...