Nesër takimi i 3-të Turqi-SHBA në lidhje me Sirinë

Delegacionet e Turqisë dhe SHBA-ve nesër në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, do të mbajnë takimin e 3-të të grupit të përbashkët të punës me temë për Sirinë.

Sipas informacionit të marrë nga burimet diplomatike, mbledhja do të mbahet nesër në Ankara me pjesëmarrjen e zyrtarëve të ministrive dhe institucioneve përkatëse të dy vendeve.

Delegacionet do të kryesohen nga Sedat Önal, zëvendësministri i jashtëm i Turqisë dhe James Jeffrey, Përfaqësuesi Special i SHBA-ve për Sirinë.

Takimi i parë mbi Sirinë ishte mbajtur më 8 mars në SHBA, ndërsa i dyti më 13 korrik në Ankara.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Të gjitha gënjeshtrat e politikanëve për vizat

Instituti Epik ka publikuar disa prej premtimeve kryesore të politikanëve kryesor në Kosovë rreth liberalizimit të vizave. Liberalizimi i vizave ka mbetur çështje javësh që...

Rama: Nuk ka Shqipëri të Madhe, kjo që po bëjmë është për një kufi fluid

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se me hapjen e zyrës doganore të Kosovës në Portin e Durrësit është një hap i rëndësishme...

ATK pezullon nga puna një inspektor, ja arsyeja!

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar ka marrë vendim mbi pezullimin parandalues nga marrëdhënia e punës në ATK për një inspektor tatimor të dyshuar...

Së fundi

Lulije Abiu, nëna që bën diferencën, me 8 fëmijë

  Numri i lindjeve në vend ka rënë në mënyrë drastike, aq sa Lulije Abiu bën dhe diferencën e rrallë. Ajo është nga Kukësi dhe...

Kosovë, kërkohet tërheqja e Projektligjit për Financimin e Subjekteve Politike

Rreth 100 shoqata civile në Kosovë kanë nisur një fushatë për kundërshtimin e Projektligjit për Financimin e Subjekteve Politike në Prishtinë me moton “Paratë...

Sa paguajnë qytetarët e Kosovës kamata në bankat vendore

  Bankat kanë shënuar një fitim prej 40.5 milionë euro. Ky fitim i bankave është arritur përkundër normave më të ulëta të kamatave krahasuar me...