Nesër nuk do të ketë masa shtesë, orari i lëvizjes vazhdon në bazë të numrit të letërnjoftimit

Nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër-Bajramin. Por për dallim herëve të tjera nuk do të falet namazi i Bajramit nëpër xhamia, e as nuk do të ketë vizita familjare.

Ministria e Shëndetësisë, ka bërë të ditur se nuk do të ketë masa shtesë, por vetëm ato që janë në fuqi.

Lëvizja e qytetarëve do të bëhet në bazë të numrit të letërnjoftimit të përcaktuar nga MSh-ja.

Këtë lajm e ka bërë të ditur për KosovaPress, zëdhënësi i MSh-së, Faik Hoti.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Presidentja e Kroacisë vizitë zyrtare në BeH

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, arriti sot për një vizitë zyrtare treditore në Bosnje e Hercegovinë. Para ndërtesës së Presidencës së Bosnje e Hercegovinës në Sarajevë,...

Ideja e ndryshimit të kufijve, ҫfarë po ndodh tani?

Ndryshimi i kufijve, si një ide që nuk ishte e re, por e cila u aktualizua nga tavolina e bisedimeve ndërmjet presidentëve të Kosovës...

Partitë i fshehin raportet financiare, ja kush i ndihmon

Sipas Albert Krasniqit nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), partitë politike për katër vite po i fshehin raportet e tyre financiare dhe po pengojnë...

Së fundi

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në fillim të...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë...