“Nëse shkon te protesta do të bëjmë 500 copa”, drejtuesi i policisë kërcënon Sazan Gurin

Ambientalisti Sazan Guri është kërcënuar mbrëmjen e djeshme.

Lajmi është bërë publik nga vetë Sazan Guri, i cili në një postim në rrjetet sociale shkruan se është kërcënuar që të mos shkojë më në protestën e banorëve të Unazës së re.

Postimi:

U mendova gjithe naten, ta them a mos ta them?!?!

Mbasi me thiren dje pasdite ne komisariatin nr. 6 kombinat, vone nga ora 22, sapo dola me zonjen time nga Teatri me drame Xhelati, nje drejtues (vete xhelati) i larte i Policise se Tiranes, me dergon fjale (ne sy te gruas), me nje mik shtepie si lajmes, qe nese shkon prap te protesta e banorëve te Unazes do të bejme 500 copa.

Sigurisht, nuk jam pjese e hallit te banoreve, por jam pjese e se drejtes publike te ata sot, dhe te kushdo qofte neser, ndaj e bera lajmin publik. Sg.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Lëvizja për Drejtësi reagon ndaj deklaratës së Baton Haxhiut për amnisti të krimeve

Baton Haxhiu në një debat televiziv ka deklaruar se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë duhet të përfshijë edhe amnistinë, për shkak se 20 vjet...

Kriza/Dialog me ndërmjetësim nga Meta? Ministri: S’kemi komplekse

Ministri i kabinetit të ri “Rama 2”, Bledi Çuçi që zuri vendin e Niko Peleshit në ministrinë e Bujqësisë, i ftuar në rubrikën “Opinion”...

Athinë, mbyllet Akropoli për vizitorët për shkak të temperaturave të larta

Monumenti i lashtë i Akropolit në Athinë është mbyllur përkohësisht për vizitorët për shkak të temperaturave të larta të regjistruara në kryeqytetin grek. Perla më...

Së fundi

Dreshaj: Jemi në bishtin e pandemisë, nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive

Nëntë pacientë me COVID 19 janë duke u trajtuar sot në Klinikën Infektive, derisa katër prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore, tre...

​Thaçi: Kurti ka uzurpuar zyrën e kryeministrit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, deklaron se do të respektojë çdo vendim që do të marrë Gjykata Kushtetuese rreth çështjes së dekretit të tij. Kreu...

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit, “gjendja e...