Nëna shpërndan fotografi prekëse të vajzës 5-vjeçare duke u kujdesur për vëllanë me leukemi

Një fotografi prekëse e nënës shfaq realitetin e betejës së djalit të saj kundër leukemisë – pasi motra e tij e ngushëllon atë.

Beckett Burge u diagnostikua me leukemi limfoblastike akute në moshën dy vjeçe në prill të vitit 2018, dhe që atëherë, Beckett kaluar muaj në spital duke iu nënshtruar kimioterapive.

Në fotografitë e realizuara nga nëna, Kaitlin Burge, në janar, motra Aubrey mund të shihet duke i fërkuar shpinën e vëllait të saj ndërsa ai mbështetet duart mbi guaskë tualeti – duke e siguruar atë se gjithçka do të jetë në rregull.

Pavarësisht se është vetëm 14 muaj më e madhe, Aubrey i lan vëllait duart, e çoi vëllain e saj në shtrat dhe i ofroi ndihmë në pastrimin e banjës nënës së saj.

Duke shpërndarë fotografitë e Beckett, tani katër vjeç dhe Aubrey, Kaitlin thotë se është e emocionuar nga ‘lidhja e tyre e jashtëzakonshme’, por pranon të ndjehet e trishtuar që vajza e saj e vogël ka shfaqur dhembshuri kaq të madhe.

Gruaja 28-vjeçare ka vendosur të nxjerrë në pah pamjet e dhimbshme, për të treguar rëndësinë e prezencës së familjes në kohë krize.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Shqetësuese lojërat e fatit në Kosovë, disa prej tyre me pronarë nga Shqipëria

Pas luftës në Kosovë janë hapur një numër i madh i lokaleve të lojërave të fatit dhe bastoreve. Përderisa në Shqipëri po mbyllën, në Kosovë...

Skandali/ Të paralizuarit sorollaten për të aplikuar për kartë identiteti

Emisioni BOOM ka trajtuar sot hallin e zotit Ali Berati. Ai ka një problem të madh me...

Kryeparlamentari Talat Xhaferi pritet nga homologu i tij turk, Ismail Kahraman

Kryetari i Kuvendit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, i cili qëndron për vizitë zyrtar në Turqi, është pritur në një takim...

Së fundi

Veseli: Korrupsionin duhet ta luftojmë vetë ne

    Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në tryezën me temën “Qeverisja e mire dhe transparenca dhe llogaridhënia”, ka thënë se memorandumi i arritur...

Protesta për shkollën në Mengël, policia padit Luçiano Boçin

Policia e Elbasanit ka paditur deputetin Luçiano Boçi si dhe disa persona të tjerë një ditë pas protestës së banorëve të fshatit Mengel, të...

Cancelo protagonist, Juventus “përmbys” Lazion dhe “fluturon” drejt titullit

Juventusi kalon pengesën Lazio dhe “fluturon” drejt titullit të 8 kampion radhazi, pasi tani e shikon veten në kuotën e 59 pikëve, 11 më...