• Home
  • SHQIPERIA
  • Negociatat me Shqipërinë, Tsipras: Rezultate pozitive në qershor
SHQIPERIA

Negociatat me Shqipërinë, Tsipras: Rezultate pozitive në qershor

Spread the love

Kryeministri grek Aleksis Tsipras shprehet mjaft optimist për një rezultat pozitiv në qershor, përsa i përket negociatave me Shqipërinë.

Gjatë një konference në Sofje në kuadër të samitit, Tsipras tha se këto negociata kanë qenë të vështira.

“Negociatat me Shqipërinë ishin më të vështira. Jam jashtëzakonisht për një rezultat pozitiv në qershor. Nëse Shqipëria do të marrë dritën e gjelbër për procesin e pranimit në BE është një çështje më e gjerë”, është shprehur Tsipras.

Top Channel

Related posts

Reportazhi italian për Tokën e Shqiponjave: Tirana, një qytet që po ndryshon

dritatv

RAPORTI/ Shqipëria, 100 vite larg Europës

dritatv

E enjtja me vranësira dhe kthjellime të pakta

dritatv

Leave a Comment