Në Zvicër hapet edhe një shkollë shqipe (Foto)

LAPSH “Naim Frashëri” për kantonin e Cyrihut, të mërkuren në Efretikon në praninë e shumë prindërve dhe nxënësve hapi dyert edhe të një shkolle shqipe.

Nxënësit të gëzuar u ulën për herë të parë në bankat shkollore.

LAPSH për kantonin Cyrih falendëron prindërit dhe vlerëson lart bashkëpunimin me LAPSH-in qendror, për angazhimin e përbashkët për ruajtjen e gjuhës dhe kulturës shqipe nga asimilimi, përcjell Albinfo.ch.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Lirimi i Tahirit, Basha: Loja drejt fundit. Rama zgjodhi krimin

Vendimin e Apelit për Krimet e Rënda, që hoqi arrestin shtëpiak të Saimir Tahirit, Lulzim Basha e interpreton si pjesë të paktit që ish-ministri...

Meta falënderon Albin Kurtin dhe Isa Mustafën për ndihmën pas tragjedisë së 26 nëntorit: Kosova, shembull i mirëqeverisjes

Ditën e djeshme Presidenti i vendit Ilir Meta, ishte në Prishtinë, ku u takua me kryetarin e...

Kosova nuk njeh humbje prej 12 ndeshjesh

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll nuk ka humbur në 12 ndeshjet e fudit që i ka zhvilluar në kuadër të garave të ndryshme. Kosovarët kanë...

Së fundi

“Kjo është rënia me e thellë në dekadën e fundit, ekonomia drejt kolapsit total”, paralajmërimi i ish deputetit

“Rënia e të ardhurave, sidomos e TVSH, ka bërë që buxhetit te shtetit ti mungojnë 65 milion...

Karius mbyll 2018-ën me një tjetër gafë të rëndë (Video)

Kanë mbetur vetëm pak ditë nga ardhja e vitit të ri, por duket se ka një njeri në botë, që mezi pret të largohet...

Si pasojë e përmbysjes së barkës në liqenin e Vanit humbin jetën 7 persona

Si pasojë e përmbysjes në liqenin e Vanit të barkës që transportonte emigrantë të parregullt në nënprefekturën Adilxhevaz...