• Home
  • BOTA
  • Në Turqi për shtatë ditë ndalohen 1.376 migranatë
BOTA

Në Turqi për shtatë ditë ndalohen 1.376 migranatë

Spread the love

 

 

Pjesëtarët e forcave të sigurisë së Turqisë për shtatë ditë ndaluan 1.376 migrantë.

Drejtoria për roje bregdetare, Drejtoria e xhandarmërisë dhe Drejtoria e policisë aksionin kundër migracionit ilegal e organizuan në periudhën prej 9-15 prill.

Në aksionet e kryera në det janë kapur 1.107 migrantë, ndërsa në tokë 269. Migrantët janë me origjinë nga vendet e Lindjes së Mesme dhe vendet afrikane.

Ekipe të rojës bregdetare që nga fillimi i vitit parandaluan 6.336 migrantë që ilegalisht të kalojnë në ishujt grekë.

Related posts

Hapet korridor ajror mes Turqisë dhe Afganistanit

dritatv

Itali, një zyrtar jep dorëheqje për qasjen ndaj emigrantëve

dritatv

Digjet Muzeu Kombëtar i Brazilit, shkaktohen dëme kolosale

dritatv

Leave a Comment