Në Rusi regjistrohen mbi 746 mijë raste infeksioni dhe më shumë se 11700 viktima Covid

Numri i rasteve me koronavirus deri më tani në Rusi është rritur në 746.369 ndërsa ai i të vdekurve në 11.770.

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Infeksioneve të Koronavirusit në Rusi njoftoi se në 24 orët e fundit janë shënuar 6.422 raste të reja me COVID-19 duke e rritur në 746.369 numrin e rasteve.

Me 156 vdekjet e reja të shënuara në 24 orët e fundit ka arritur në 11.770 numri i viktimave ndërsa me 10.424 të shëruar ka arritur në 523.249 numri i të shëruarve në vend.

Norma e rritjes ditore e numrit të rasteve në Rusi ka vazhduar të jetë në 0.9 për qind ndërkohë tek 26.6 për qind e rasteve të reja nuk janë vërejtur simptoma.

Në kryeqytetin rus Moskë, në 24 orët e fundit me 628 raste të reja është rritur në 231.270 numri i rasteve ndërsa me 29 vdekje u rrit në 4.234 numri i viktimave.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Dita e dytë e votimit në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut po zhvillohet dita e dytë e votimit për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare. Sot janë duke votuar personat që vuajnë nga sëmundje...

Shkenctarët: Veza e zier ndikon në zemër

Në studim morën pjesë 140 persona me para-diabet ose diabet të tipit 2 Një studim i ri australian i botuar në American Journal of Nutrition...

Pakësohet numri i protestuesve me “jelekë të verdhë” në Paris

Protestuesit me “jelekë të verdhë” po dalin në grupe të vogla rrugëve të Parisit dhe në vendet tjera në Francë, megjithatë lëvizja e tyre...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...