Në Itali në 24 orët e fundit regjistrohen 1780 të shëruar dhe 78 vdekje

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 78 viktima nga koronavirusi për një total prej 34.301

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 1780 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 174.865

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 346 raste të reja pozitiv për një total prej 236 651

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 23 viktima nga koronavirusi për një total prej 91.414 që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu pati edhe 210 raste të reja të pozitivitetit Covid për një total prej 16,428.

Numri i personave të shëruar vazhdon të rritet: vetëm sot pati 426 pacientët

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Thaçi nga Bjellorusia: Kosova dhe Serbia po kërkojnë marrëveshje paqeje

Presidenti i vendit Hashim Thaçi nga Bjellorusia ku po qëndron, ka dërguar mesazhe ndaj kritikëve rreth idesë së tij për korrigjimin e kufijve. Tash është...

Rritet çmimi i naftës në 177 lekë, pritet të kapë rekordin mbi 200 lekë/litër

Çmimi i naftës në tregun e brendshëm është shtrenjtuar me 5 lekë për litër ditët e fundit. Në pikat e tregtimit të Kastratit, operatorit...

Gjuha e programimit që u mëson fëmijëve të verbër të kodojnë

Theo Holroyd dhe Ollie Gerety kanë një pasion të përbashkët, ata dashurojnë kodimin. Por deri më sot ishte e pamundur për ta të zhvillonin një...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...