• Home
  • SHQIPERIA
  • NATO vlerëson rolin e Shqipërisë në misionet paqeruajtëse
SHQIPERIA

NATO vlerëson rolin e Shqipërisë në misionet paqeruajtëse

Spread the love

Shefi i NATO-s Jens Stoltenberg përgëzoi trupat shqiptare në Heart, për rolin e tyre kryesor në misionin kundër terrorizmit në Afganistan.

Lajmi u bë e ditur nga ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka.

“Trupat shqiptare në Heart, bashkë me kolegët e tyre nga Italia, SHBA, Sllovenia, Lituania dhe Ukraina, u vizituan dhe përgëzuan nga Stoltenberg për rolin e tyre kyç që Afganistani të mos bëhet ‘parajsë’ për terrorizmin ndërkombëtar”, tha Xhaçka./Top Channel/

Related posts

Impianti i mbetjeve në Vlorë. Projekti në fshatin Sherisht shqetëson arkeologët dhe historianët

dritatv

Dy vjet pas vdekjes së gruas martohet sërish, por merr një telefonatë misterioze

dritatv

Ethet e shtatorit: Rama, gati ndryshimet në qeveri dhe kompromisin për Bashën

dritatv

Leave a Comment