Mustafa u uron qytetarëve Bajramin

Kryetari i rizgjedhur i LDK-së, Isa Mustafa, ka uruar Kurban Bajramin.

Mustafa ka thënë se festat tona fetare i thyejnë kufijtë ndërmjet nesh, si  kufijtë politik, social; mosdurimet dhe mospërfilljet.

Solidarizohemi me njëri -tjetrin dhe kuptohemi më mirë. I lutemi zotit për paqe, mirëqenie dhe dashuri.

“Për barazi! Frymë kjo, e cila meriton ta kultivojmë edhe atëherë kur nuk kemi festa.  Me fat Festa e Bajrami”, ka shkruar Mustafa në rrjetin social Facebook.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

NATO, Stoltenberg: Bisedimet me Maqedoninë nisin nga 11-12 korriku

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar datën se kur do të merret vendimi i mundshëm për të nisur bisedimet e anëtarësimit...

Gjenerali tregon se si u mobilizua FSK’ja për ta ndihmuar Shqipërinë

Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, në pikë të shkurtra e ka shpjeguar...

Donnarumma dhe fati ndalin Lazion, finalistja vendoset në Milano

Lazio dhe Milani u ndanë në barazim pa gola në ndeshjen e parë të fazës gjysmëfinale të Kupës së Italisë, duke shtyrë përcaktimin e...

Së fundi

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...