KOSOVA

Mustafa u uron qytetarëve Bajramin

Spread the love

Kryetari i rizgjedhur i LDK-së, Isa Mustafa, ka uruar Kurban Bajramin.

Mustafa ka thënë se festat tona fetare i thyejnë kufijtë ndërmjet nesh, si  kufijtë politik, social; mosdurimet dhe mospërfilljet.

Solidarizohemi me njëri -tjetrin dhe kuptohemi më mirë. I lutemi zotit për paqe, mirëqenie dhe dashuri.

“Për barazi! Frymë kjo, e cila meriton ta kultivojmë edhe atëherë kur nuk kemi festa.  Me fat Festa e Bajrami”, ka shkruar Mustafa në rrjetin social Facebook.

Related posts

Prishtinë, Gjykata dënon 4 deputetët e Vetëvendosjes

dritatv

Qeveria shpenzoi pa kontroll, shteri rezervat shtetërore

dritatv

Haradinaj: Zyra e BE-së në Kosovë rol konstruktiv, uroj që të forcojmë lidhjen tonë gjeografike e politike

dritatv

Leave a Comment