Mustafa i përgjigjet Ramës: Nuk ta uroj ta provosh Jugosllavinë

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa u është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në Ohër për krijimin e shengetit ballkanik. Mustafa thotë se s’dëshiron ta shohë më askënd duke përjetuar edhe një herë Jugosllavinë.

“Ne që e kemi përjetuar Jugosllavinë nuk dëshirojmë ta përjetojmë edhe njëherë. Edhe atyre që nuk e kanë përjetuar, nuk ua dëshirojmë”, – ka thënë Mustafa.

“I kam shprehur qendrimet e mia dhe te LDK-së në postimin tim lidhur Mini-sgengenin dhe Mini-jugosllavët”, – ka shtuar ai.

Kryetari i LDK-së është shprehur edhe më herët se nuk e përkrah një mini-shengen ashtu siç nuk e ka përkrahur ndryshimin e kufijve ndërmjet me Serbinë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kadaj-Bujupi: Haradinaj të jep dorëheqje, nëse iu ka refuzuar viza nga SHBA

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj – Bujupi, ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj duhet të jep dorëheqje nëse vërtetë i është refuzuar viza amerikane. Kadaj...

Surpriza e papritur/ Shqiptari i Amerikës plotëson shumën për banesën e dy jetimëve, djali shpërthen në lot

Vuajtjet dhe lotët e Nadias dhe Faikut duket se mbaruan, pas surprizës së papritur të emisionit “Shqiptarët...

Konsumimi i këtij llojit të mishit rrit rrezikun e kancerit të gjirit!

Ushqimet si proshutë dhe salsiçe nëse hahen rregullisht mund të rrisin rrezikun e kancerit të gjirit, thonë studiuesit. Një përmbledhje e studimeve zbuloi se gratë...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...