BOTA

MPB turke: Konfiskohen 5 tonë drogë në ujërat ndërkombëtarë

Spread the love

Ministria e Punëve të Brendshme e Turqisë njoftoi sot se gjatë një aksioni në ujërat ndërkombëtarë janë konfiskuar pesë tonë drogë dhe janë arrestuar 13 persona.

“Është zbatuar aksion me emrin “Operacion bashkimi” në të cilin u konfiskuan pesë tonë kanabis në pluhur dhe u arrestuan 13 persona”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Related posts

Gjendet varreza masive e luftëtarëve të ULS-së të masakruar nga PYD/PKK

dritatv

SAMITI/ Muslimanët e Europës, mesazh nga Këlni: ne, me rrënjë në kontinent

dritatv

Irani ankohet në OKB, akuzon SHBA-të për ndërhyrje në punët e brendshme

dritatv

Leave a Comment