Modelja me të dy këmbët këputura, në pistën e Javës së Modës në Neë York

Një vajzë 9-vjeçare me dy këmbët e prera që e mitur, slifoi në Javën e Modës në New York.

Daisy-May Demetre nga Birminghami konsiderohet të jetë fëmija i parë me këtë cen fizik që sfilon, raporton BBC.

Babai i saj Alex tha që ajo ishte “e mahnitshme” dhe “shumë krenare për veten” pasi veshi modele të markës Lulu et Gigi.

Ajo gjithashtu do të sfilojë këtë muaj si modele në krye të Eiffel Tower në Javën e Modës në Paris.

Ajo filloi karrierën e saj të modele në moshën 8-vjeçare për River Island.

Ftesa për Javën e Modës në New York erdhi pasi stilisti Lulu et Gigi Eni Hegedűs-Buiron pa paraqitjen e saj në Javën e Modës për Fëmijë në Londër.

Të dielën, motra 11-vjeçare Ella iu bashkua asaj në pistë.

Babai i tyre tha: “Daisy dhe Ella ishin të mahnitshme”.

“Ajo ishte shumë krenare për veten për atë që bëri”.

Daisy lindi me hemimelinë fibulare, një sëmundje që e la pa këmbë në moshe fare të njomë. /tesheshi.com/

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Priten vendimet surprizë të Presidentit/Tre opsionet; shpërndarje e kuvendit, zgjedhjet të reja, datë e re zgjedhjesh

Pas orës 13:00 presidenti Ilir Meta pritet që të dalë me disa vendime të rëndësishme në lidhje me situatën politike. Burime të sigurta për...

Ish-ndihmësi i Trump Paul Manafort ka gënjyer prokurorët

Shefi i fushatës zgjedhore të Donald Trump, Paul Manafort shkeli marrëveshjen e tij të pranimit të fajësisë me këshilltarin e posaçëm Robert Mueller duke...

Valon Berisha është shpallur futbollisti i ndeshjes Kosovë-Angli nga BBC

BBC ka shpallur Valon Berishën si futbollistin e ndeshjes mes Anglisë dhe Kosovës. Realizatori i dy golave në humbjen e Kosovës me rezultat 5:3 u...

Së fundi

Këto ushqime me kalori duhet t’i hani çdo ditë!

Ushqimi që zgjedhim për të ngrënë duhet të bazohet në qëllimet e shëndetit personal dhe preferencat në shije, jo vetëm sa kalori kanë. Këto ushqime...

Pishmani njeriut më të pasur në planet: Billi Gates zbulon ç’e mundon nga e kaluara

Bill Gates sipas çdo standardi është biznesmen i suksesshëm që ka shprehur dëshirë të dalë në pension. Ai është një nga biznesmenët më me...

Tërmeti shkatërrimtar/ Valë arrestimesh në Durrës, kush janë zyrtarët e lartë që janë ndaluar (Emrat)

Tërmeti i 26 nëntorit, që mori 51 jetë njerëzish ka sjellë arrestimet e para. ‘BalkanWeb’ mëson se një valë...