Mjekët italianë bëjnë mrekullinë te fëmija 6 vjeçar i infektuar edhe me Covid

Spitali Pediatrik Bambino Gesù në Itali ka kryer me sukses transplantimin e palcës te një fëmijë 6 vjeçarë me leuçemi limfoblastike akute.

Fëmija gjithashtu ishte testuar pozitiv me infeksionin e koronavirusit, së bashku me nënën dhe babanë e tij.

Autoritetet e spitalit Bambino Gesù thanë se “për të ndihmuar në eliminimin e koronavirusit, fëmija ishte shtruar në spital Covid në Palidoro dhe i ishte nënshtruar trajtimit plazmatik të marrë nga një subjekt i rikuperuar nga infeksioni viral.

Fëmija tani është mirë, nuk ka pasur ndonjë komplikacion dhe do t’i nënshtrohet kontrolleve normale pas transplantimit.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Messi rikthehet me humbje te Argjentina, Lautaro gjen golin ndaj Venezuelës

Lionel Messi u rikthye të luajë me përfaqësuesen e Argjentinës për herë të parë pas Botërorit të Rusisë, por ky rikthim rezultoi një makth...

Paralajmërohen masa edhe për pemët e perimet

Pas marrjes së masave mbrojtëse për qumështin nga Bosnja dhe Hercegovina dhe miellit e bllokave serb, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani përmes...

Përplasje trenash në Spanjë, një i vdekur dhe njëqind të lënduar

Si pasojë e përplasjes së dy trenave pasagjerësh me njëri-tjetrin të premten në afërsi të Barcelonës ka humbur jetën një person, ndërsa 100 të...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...