“Mirëpresim këdo që kundërshton regjimin e Ramës”, Lulzim Basha flet për rotacion politik: PD është kthyer në….

Mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike vijon që nga ora 18:30 e pasdites, ndërsa gazetari i “BalkanWeb” Osman Stafa ka mësuar të tjera detaje. Sipas gazetarit Osman Stafa, kryedemokrati Basha është shprehur së është i hapur të pranojë në parti  çdo person që kundërshton regjimin e Ramës. Më tej Basha ka vënë theksin tek zgjerimi i koalicionit opozitar, pasi sipas tij, ky veprim është një hap i parë që garanton rotacionin politik.

“Momenti qe te mirepresim kedo qe kundershton regjimin e Rames, qe eshte ne opozite me te dhe kekron te kontribuoje. Koalicioni yne duhet bere me i gjeri me çdo faktor per te bere sa me te shpejte rotacionin politik. Paralelisht ne jemi ne perfundim te programit tone ekonomik per ta nxjerre vendin nga kriza. PD eshte kthyer ne shprese per shumicen e qytetareve.  Me qindra te rinj jane afruar prane PD, pedagoge, mjeke, juriste, profesioniste nga te gjitha fushat qe duan te japin kondributin e tyre ne ndryshimin e vendit. Sa me mire te degjohet zeri i qytetareve, aq me i forte do te jete reagimi yne.  Brenda janarit do te perfundoje hartimi i alternatives sone, ne menyre konkrete, me perllogaritje per cdo fushe, cdo sektor, per cdo grup shoqeror, per bizneset e vogla dhe te medha, per investimet e huaja, per rinine. Te gjithe duhet ta dine sot si do te jete situata e tyre ne qeverine tone. Objektiv yne eshte: garantimi i votes se qytetareve ne zgjedhje te lira dhe te ndershme, nisje e negociatave per anetarsim, zhvillim ekonomik, punesim per shqiptaret”-tha ai.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Zaev: Biznes idetë do t’i realizoni në një vend anëtar të NATO-s

Oda Ekonomike e Maqedonisë dhe qendra për arsim joformal "Creative Hub" organizojnë samit ballkanik të ndërmarrësisë në Shkup. Në hapjen solemne të samitit i pranishëm...

Ekonomia e Europës, ekspertët: Rritja tani ngadalësohet

Ekonomia e Europës pati performancën më të mirë të saj në dekada të tëra, gjatë vitit 2017, e nuk do të ketë një të...

Kosova, Meta: Të papranueshme idetë për ndarje apo për shkëmbim territoresh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në takim delegacionin e Këshillit Europian për Marrëdhëniet me Jashtë, kryesuar nga Carl Bildt, ish-Kryeministër dhe Ministër i...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...