• Home
  • SHQIPERIA
  • Meta në Tropojë: Thesaret e trashëgimisë kulturore duhen promovuar
SHQIPERIA

Meta në Tropojë: Thesaret e trashëgimisë kulturore duhen promovuar

Spread the love

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot Rrethin e Tropojës, e përmes një postimi në rrjetin social Facebook ai bën thirrje për promovimin e trashëgimisë kulturore.

“Shumë nga thesaret e trashëgimisë kulturore e artistike të kombit tonë, sidomos “Kcimet e Tropojës” nevojitet të promovohen nga institucionet tona, nga ato lokale e deri në shtetërore, për të synuar që të bëhen pjesë e trashëgimisë kulturore botërore”, shkruan ndër të tjera Meta në “Facebook”.

Më herët Presidenti Meta vlerësoi kontributin e humanistes nga Austria, znj.Marianne Graf, falë së cilës u vu në jetë zbatimi i projektit të Bashkisë së Tropojës për strehimin e 15 familjeve të pastreha dhe në kushte shumë të vështira ekonomike, nga të cilat 6 familje nga komuniteti Rom./Top Channel/

 

Related posts

Protestuesit “rrethojnë” Ministrinë e Brendshme, përforcohet kordoni policor

dritatv

Pa gjyqtarë e prokurorë. Ligji i mazhorancës për Magjistraturën dhe refuzimi i opozitës

dritatv

Orjola Pampuri: Gëzuar ditën e Lirisë dhe Demokracisë

dritatv

Leave a Comment