Meta mesazh politikës: Shoqëria reformohet nëse pranoni kritikat

Presidenti i vendit Ilir Meta përmes një statusi në profilin e tij në Facebook ka dhënë një mesazh për të gjithë klasën politike.

I ndodhur në aktivitetin e një universiteti, Meta ka këshilluar se klima e dëgjimit të njëri-tjetrit nuk duhet të mbizotërojë vetëm në këto mjedise por edhe në politikë. E pikërisht politikanët thotë ai, duhet të jenë të hapur ndaj mendimeve kritike në mënyrë që shoqëria shqiptare të reflektojë e reformohet vazhdimisht.

STATUSI I PLOTË:

E kemi të domosdoshme të krijojmë një klimë të re të dëgjimit të njëri-tjetrit, jo vetëm në mjediset universitare e shoqërore, por edhe në ato politike, duke qenë gjithnjë të hapur ndaj mendimit kritik dhe përmirësues, në mënyrë që shoqëria jonë të reflektojë dhe të reformohet vazhdimisht.??

Statusi

 

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ekstremistët po përpiqen të keqpërdorin protestat në Evropë

Autoritetet paralajmërojnë për keqpërdorimet prej ekstremistëve të djathtë të protestave për shkak të masave kundër virusit Corona. Mund të tërhiqen paralele me protestat kundër...

Zjarri te Sahati ende pa shkak, projekti: Kullë 77 metër

Policia ende nuk ka nje version te saktë mbi zjarrin që përfshiu pasditen e së enjtes zonën pas kullës së sahatit të tiranës. Flakët...

Hong Kong, protesta pavarësisht tërheqjes së projektligjit të ekstradimit

Protestat në Rajonin Special Administrativ të Hong Kongut, vazhdojnë pavarësisht vendimit të qeverisë për të tërheqë projektligjin e ekstradimit në Kinë, i cili nga...

Së fundi

Meta takon Avdullah Hotin: Shqipëria mbështet dialogun Kosovë – Serbi, forcat politike të Kosovës të jenë të bashkuara

Presidenti i republikës Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kryeministrin Avdullah Hotin, i cili ka ardhur për vizitë në Tiranë. Meta shprehet se i...

Britania e Madhe nuk hap kufijtë me Shqipërinë, ja 57 vendet për të cilat prej 10 korrikut nuk aplikohet karantinimi i detyrueshëm

Britania e Madhe ka hapur kufijtë për 57 vende të botës, por Shqipëria nuk bën pjesë në to. Kjo do të thotë se kufiri ajror mes...

Këshilla të arta

https://youtu.be/gdVbCr7hBmY Titulli: Këshilla të arta Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi Përkthyes: Mr. Osman Osmani Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin: Bashkim...